Okey 3 Kişi ile Oynanır mı?

Okey oyunu tüm toplumlarda olduğu gibi Türk toplumunda da sevilen bir oyundur. Boş vakitleri en eğlenceli şekilde geçirmeyi sağlayan bu oyun, ev ortamında 3 kişiyle oynanılsa da 4 kişiyle daha eğlenceli olarak oynanmaktadır. Okey 3 kişi ile oynanır mı sorusuna verilecek cevap bu bakımdan 4 kişi ile oynamak daha zevkli olacaktır cevabıdır. İki kişiyle dahi fiziksel olarak oynanan bu oyunun en eğlenceli şeklini ise 4 kişiyle oynamak sağlar. Online ortamdan da son dönemde en renkli şekilde oynanan oyunda kazanmak için taş takibi yapmak şarttır.

Okey Oyununun Kazanma Sırları

Okey oyunu 14 er taşla oynanan bir oyundur. Bu oyunda perler ve aynı sayıların farklı renklerle dizilişi eli açmak için yeterli olacaktır. Oyunda her oyuncu yerden taş alma ya da rakibinin attığı taşı alma şeklinde oyuna devam eder.

Okey oyununda;

  • Gösterge,
  • Okey,
  • Sahte okey kullanımına dikkat edildiğinde kolay bir şekilde kazanmak mümkün olacaktır.

Online Okey Oynamanın Keyfi

Okey oyununu mekanlarda masa başında oynamanın keyfi bir başka olsa da, online ortamdan da oynamak çok keyiflidir.

  • Taş dağıtma derdi olmadan,
  • Okey oynamak için kişi aramak zorunda kalmadan,
  • Taşları elinizle dizmek zorunda kalmadan,
  • Skor yazmak gerekmeden internetten ya da indirilerek okey oynanabiliyor. Hızlı bir grupla okey oynamak sıkıntı atmak için en güzel seçeneklerden birini oluşturuyor.

Okey Oyununda Kazanmak

Okey oyuncularının genel anlamda şans gözüyle baktığı oyunda taş takibi son derece önemlidir. Oyunda çıkan taşları beklemek, oyunu kazanmayı yok edecek bir etmendir. Okey oyununda 106 taş bulunur ve bu oyundaki tüm taşlar çifttir. Bu nedenle aynı taşın iki tanesinin çıkması o taşın oyuncuya gelmeyeceği anlamına gelir.

Taşların dizilişi ve elin değiştirilmesi oyunu kazanmak için güzel bir değişikliktir. Eğer okey oyununu kazanmak istiyorsanız bu detaylara dikkat etmeniz şarttır. Okey oyunu 4 kişiyle oynanan eşsiz zevkli bir oyundur. Bu oyundan zevk almak için kazanmak gerekir. Hiç kazanmadan okey oynamak kişiyi strese sokacağından oyun takip edilmeli ve çıkan taşlar beklenilmemelidir.

Son Eklenenler